• Українська
  • Русский
Rss Feed

Ви є тут

Колочава

Унікальне село Закарпаття розкинулося  на березі р. Тиса серед мальовничих Карпатських гір. В селі відкрито 10 музеїв та 20 пам’ятників.

Музей архітектури і побуту «Старе село»  На території музею відтворено село стародавньої Верховини. На сьогодні в музеї «Старе село» інтерпретовано  300-річну історію побуту місцевих жителів та налічує майже два десятки будівель та допоміжних господарських споруд. На території музею - скансену представлено пам'ятки культури різних часів та різних верств населення.

«Колочавська вузькоколійка» - музей історії вузькоколійних залізниць Закарпаття. До музейних експонатів належать: раритетний потяг Гр-286 та ешелону з десяти вагонів. Паровоз Гр-286 виготовлено у 1950 році на заводі імені Карла Маркса (LKM) в Бабельсберзі (Німеччина). Кожний вагон відтворює процес транспортування за різної влади, яка панувала у цьому регіоні. чеські пасажирські вагони, радянський товарняк, угорський вагон для перевозу худоби та бочка для води, і звичайно ж, вагони для транспортування деревини. Крім того, музей має багато інших унікальних експонатів: Санітарна мотодрезина СМД-1, та представницька Волга на залізничному ходу.

«Церква Св. Духа» відповідно до напису побудована в 1795році. Зроблена без єдиного цвяха, у бароковому стилі. Під час радянських часів церкву перетворили на музей атеїзму. На території храму-музею розташовано кілька чеських могил, поховання угорського поштаря.    Біля входу до храму стоїть пам’ятник присвячений пам’ятці сакрального рукопису«Перло дорогоцінноє». 

«Радянська школа» та «Чеська школа» - відтворена  атмосфера навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття та чеський період.

«Бункер Штаєра» У 1949-1957 роках минулого століття декілька місцевих юнаків виявили незгоду з радянським режимом і втекли до лісу. Групою із шести осіб керував Михайло Штаєр. У музеї «Бункер Штаєра» відображено умови проживання повстанців, зібрана зброя та обмундирування тих часів.

Історико-військовий  музей «Лінія Арпада». Тут Ви побачите унікальне зібрання військового обладнання часів Другої світової війни та побуваєте у справжніх бункерах. На сьогоднішній день відтворено 4 бункери із 34-х, в яких знаходяться понад дві тисячі експонатів. Всі експонати є автентичними.

«Школа вівчарства» Вівчарство належить до однієї з найдревніших професій у Карпатах. Унікальний навчальний заклад розташований на схилі гори Стримба (висота 1719м і працює ціле літо. Тут можна опанувати мистецтво випасу худоби і навчитися доїти овець.

Ентузіастами  в селі було відкрито унікальний пташиний двір, де зібране не одну сотню пернатих. Гордістю та окрасою являються папуги яких тут є незлічима кількість. В селі також є приватне форельне господарство.


Images: