• Українська
  • Русский
Rss Feed

Ви є тут

Путівник по Львову

Незабутні панорами міста, його архітектура і європейські традиції з давніх давен творили своєрідну окрасу древнього Львова. На кожного свого гостя Львів справляє незабутнє враження. І не через свій поважний понад сімсотп’ятдесятилітній вік, а тому, що має душу…
Назва міста в різні часи і різними мовами лунала по-різному: від заснування і донині українською – Львів, Леополіс – латинською, Леонтополіс – грецькою, Левенбург – німецькою, Львув – польською. Корінь у всіх назвах один – король звірів Лев. Він присутній у міському гербі.
Від початку існування місто, де жили добрі і щирі слов’яни – українці, привертало увагу купців і ремісників з усієї Європи. Зачаровані його красою, вони нерідко залишалися тут назавжди. В середньовіччі у Львові можна було почути будь-яку мову світу. Ще з княжих часів осіли у Львові вірмени. Тут вони вели купецькі справи зі Cходом та володіли ювелірним ремеслом. Зі Cходу прийшли також татари, які були добрими ремісниками. Торгівлею займалися євреї та караїми.
Шляхами купців мандрували талановиті майстри-будівничі, вони приносили з собою нові творчі ідеї в архітектурі та мистецтві. В поєднанні з місцевою культурою та співпраця з українськими зодчими спричинили появі неповторних архітектурних ансамблів.
Сучасний Львів – важливий політичний, культурний, науковий осередок країни. Розташований неподалік західного кордону держави у передгір’ї Карпатських гір на головному європейському вододілі між Чорним та Балтійським морем.
Львів займає територію понад 155 кв. км. Населення міста – близько 725 200 тис. чол. Найвища точка міста – гора Високий замок (413 м над рівнем моря). Річка Полтва (притока Бугу), на берегах якої будувався Львів, тепер протікає підземним каналом.
Про львівський клімат найкраще написав турецький мандрівник в 17 ст.: “У благотворному кліматі тутешніх місць дівчата настільки гарні, що побачивши їх, одягнених у шовковий різнобарвний одяг, сонцеликих, з очима лані, чоловік втрачає голову.” Елітарне мистецтво, колорит національних традицій багатьох народів та щира гостинність, високий рівень туристичних послуг та ділова активність – усе це характеризує сучасний Львів.

Львів радо приймав гостей. Вони приносили до Львова плоди різних цивілізацій та свої національні риси: німецький порядок, італійську рухливість, англійський купецький розум, польський гумор. Кожен із них привіз сюди клаптик своєї батьківщини і залишив її для нащадків. Нині турист знайде тут поряд із самобутньою українською культурою щось неповторне, що нагадає йому рідний дім. Тому тут кожному добре, як удома.

Архітектура

У Львові зосереджено понад п’ятдесят відсотків пам’ятників архітектури з усіх, що знаходяться на території України. Центральну частину міста оголошено історико-архітектурним заповідником. Розмаїття та поєднання стилів усіх епох, починаючи з XIII століття, відображені у сивих каменях Львова. У нашому місті Ви побачите відображення духу епох середньовіччя, ренесансу, сецесії та інших стилів. Наш древній Львів за свою багатовікову історію пережив численні війни, навали, повені, але кожного разу поставав та відроджувався з новою силою, уславившись як місто “сплячих левів”.


Кожен, хто хоч раз побував у Львові, знову приїжджає сюди. Напевно, якась магічна сила, неповторні враження приваблюють сюди людей.

Сакральна спадщина Архітектурні ансамблі Фортифікаці

Собор св. Юра
Латинський кафедральний собор
Вірменський кафедральний собор
Ансамбль Успенської церкви
Костел Єзуїтів
Домініканський костел
Бернардинський монастир
Костел Єлизавети
Каплиця Боїмів

 

пл. Ринок
пр. Свободи
пр. Шевченка
Новий Світ

Міський арсенал
Королівський арсенал
Порохова вежа
Міські стіни та вежі
Цитадель
Палаци Універсиети Панорами
Палац Потоцьких
Палац Сапеги
Шляхетське казино

ЛНУ ім. Франка
НУ "Львівська Політехніка"
Львівський медичний Університет

Високий Замок
Ратуша

 

Театри, Концертны зали
Музеї та галереї Парки

Львівський Національний Академічний
театр опери та балету ім.С.Крушельницької
Драматичний театр ім. М. Заньковецької
Театр Курбаса

Львівська обласна філармонія

Будинок органної та камерної музики

Львівська галерея мистецтв
Львівський історичний музей
Личаківський цвинтар
Національний музей у Львові
Музей етнографії та художнього промислу
Музей меблів та порцеляни
Музей історії релігії 
Аптека-музей "Під чорним орлом"
Музей народної архітектури і побуту
Культурно-мистецький центр “Дзига”

Музей Пивоваріння

Стрийський парк

Високий Замок

Парк І. Франка

Знесіння

Фестивалі

Львів – не лише культурна, але й фестивальна столиця України. Протягом року наше місто проводить понад 100 неймовірно яскравих подій на будь-який смак.  Це - музичні фести з найрізноманітнішими напрямками та стилями музики,  колоритні етно-свята, театралізовані постановки, ремісничі виставки і дні сучасного мистецтва. Афіша

Кав'ярні та кава

Львів - це місто, яке  немислиме без кав'ярень або каварень, як казали раніше. Без їхнього затишку та того особливого відчуття, що тут зупиняється час. Непомітно й тихо він присідає в куточку, аби відпочити за філіжанкою кави по-львівськи. Розповідати про львівські кав’ярні – це все одно, що гортати яскраву книгу з неперевершеними картинами минулого. За філіжанкою кави творилась історія, писались всесвітньо відомі твори, зароджувалося кохання...дізнайтесь більше про каву у турі "Львів зі смаком кави"

Пиво  та  пивоварні

 «Хто львівське пиво п’є, то сто років живе!» Перша промислова броварня на території України з'явилася у Львові в 1715 році, після того, як польський граф Станіслав Потоцький видав ченцям-єзуїтам дозвіл на будівництво броварні в Краківському передмісті Львова. З цього моменту і бере свій початок історія пива «Львівське». Ченці-броварники значно випереджали цехових майстрів у мистецтві пивоварства, тому пиво, що випускається на заснованій ними броварні, споконвічно відрізнялося високою якістю та відмінним смаком. Для його виготовлення використовували воду з місцевих артезіанських свердловин, високоякісний хміль і ячмінний солод вищого ґатунку. Пиво Львівської броварні швидко стало популярним не тільки на території України, але й у всій Європі, а сама броварня стала одним з наймогутніших пивоварних підприємств Австро-Угорської Імперії. Скуштуй та пізнай смак живого пива у Львові. тур "Пивне задоволення"

Ресторани та Кнайпи 

За келихом пива "Львівське" виник найбільш відомий і традиційний український тост – "Будьмо!". Хоча часи і звичаї давно змінилися – традиція проголошувати "Будьмо!", стукаючись келихами, жива і надалі!  Львів пишався найкращим у Польщі пивом, славними горілками Бачевського і незрівнянними кнайпами... Кожен ресторан Львова має свою неповторну атмосферу та легенду. Тільки у нас можна за помірні гроші поїсти в найдорожчій ресторації Галичини, заглянути в гості до Галицької господині та про дегустувати  закрутки з її спіжарки (кладовки). Чи  скуштувати  живого пива Зеник та страви  з повстанської кухні в Криївці...Запрошуємо Вас до нас у гості на ресторанний тур "Будьмо". Голодними і тверезими не залишитесь...

 

 

Images: