• Українська
  • Русский
Rss Feed

Ви є тут

Вірменський кафедральний собор

Вірменський кафедральний собор Успіня Пресвятої Богородиці — пам'ятка архітектури XIV-XX ст. Єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні; кафедральний собор Української єпархії Вірменської апостольської церкви.
Вірменську церкву збудовано у другій половині XIV століття (1363—1370 роки) майстром Дорінгом . До ансамблю храму входить: дзвіниця (1571 рік, П. Красовський), палац архієпископа (XVIII століття), вірменський банк (XVII століття), монастир бенедиктинок (1682р.), пам'ятна колона з постаттю святого Христофора та дерев'яний вівтар з композицією «Голгофа» (XVIII століття), огорожі з брамами (XVII—XIX століття).
Храм будувався в три етапи: XIV ст. - з тесаного каменю споруджено невеликий храм (сьогодні вівтарна частина), XVII ст. - прибудовано прямокутну західну наву, в 1908—1927 роках проведено реставраційні роботи і перенесено вхід до храму з вул.. Краківської та оформлено інтер’єр стилізованими елементами, запозиченої з давньовірменської архітектури. Фрески, орнаментальний розпис стін і вітражі (художник Ян Генрік Розен ), мозаїка в бані (художник Ю. Мегоффер).

Images: