• Українська
  • Русский
Rss Feed

Ви є тут

Оперний театр

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Будівництво театру розпочалось наприкінці ХIХ ст. за проектом архітектора Зигмунта Горголевського. Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Лихоліття ХХ ст. не минуло безслідно для будівлі театру, а тому у кінці 70-х років театр закрився на реставрацію.
Головний фасад театру прикрашають дві скульптури в нішах («Комедія» і «Трагедія»), в багато декорованому трикутному фронтоні розміщена скульптурна композиція «Радощі та страждання життя». Увінчують театр бронзові скульптури:«Комедія і драма» (ліворуч), «Музика» (праворуч). На вершині - статуя «Слави» з позолоченою пальмовою гілкою яка символізує нагороду тим, хто присвятив себе мистецтву.
Інтер'єр театру вражає своїм багатством. Вестибюль театру прикрашають мармурові сходи, що ведуть на другий ярус. Стеля являє собою світлове вікно обрамлене художніми полотнами. З вестибюлю потрапляємо в Дзеркальний зал. Анфілада приміщень оздоблена венеціанськими дзеркалами, живописними полотнами та погруддями визначних особистостей театрального життя Львова.
Зала глядачів чотириярусна, у плані має форму ліри. Має 44 ложі і розрахована на 1200 осіб. «Сліпих» і «глухих» місць немає.
В головному плафоні над залом привертає увагу кована люстра по периметру якої зображено алегоричні фігури. Одна з головних прикрас театру - завіса «Парнас».
Сьогодні в оперному театрі працюють понад 40 солістів, балетна трупа (60 артистів), хор (60 артистів), симфонічний оркестр (90 музикантів). Зараз у репертуарі театру 22 опери, 3 оперети та близько 20 балетів. Всі опери йдуть мовою оригіналу (італійською, французькою, російською, польською).
http://opera.lviv.ua/ua/

Images: