• Українська
  • Русский
Rss Feed

Ви є тут

Проспект Свободи

Центральна вулиця Львова, одна з найкрасивіших і найпрестижніших в місті, епіцентр ділового і культурного життя. Архітектурний ансамбль проспекту характеризується стилями сецесії і еклектики. Протяжність проспекту близько 350 метрів.
Зміна політичної ситуації у Львові знаходила своє відображення у зміні назви його головної вулиці. Проспект носив назву Нижні Вали, Карла Людвіга верхня, Гетманська. вул. Легіонів. вул. 1-го Травня, Опернштрассе (Opernstraße), Музеумштрассе (Museumstraße), Адольф Гітлер плац (Adolf-Hitler-Platz). пр. Леніна, з 1990 року — проспект Свободи.
Забудова та упорядкування пр. Свободи почалося після першого поділу Польщі 1772р. Після відходу Галичини з Львовом до складу Австро-Угорської імперії. Цісар розбирає укріплення міста і збільшує його територію. Починається нова епоха забудови міста. Львів з середньовічного міста перетворюється на вишукане Європейське місто. Львів називають; маленький Відень, маленький Відень.
Окрасою проспекту є Оперний театр, Галицька ощадна каса, Гранд готель, Національний музей, пам’ятники Т. Шевченку та А. Міцкевича.
Images: